Typer Euro 2016
czwartek / 30 czerwca 2022
Dodatki do gazet na Facebooku

Film: Żółwik Sammy

archiwum
Żółwik Sammy

Gazeta: Twoje Dziecko 2012/10
Dostępny: 2012-09-04 - 2012-10-01
Tytuł oryginalny: Sammy's avonturen: De geheime doorgang
Rok wydania: 2010
Cena: 7,99 zł

Belgijski film animowany z 2010 roku w reżyserii Bena Stassena.

Uroczy żółw morski Sammy urodził się na kalifornijskiej plaży w 1959 roku. Od tamtej pory przemierza oceany w długiej i pełnej przygód wędrówce nim ponownie wróci na ojczystą plażę. Naraża się przy tym na wiele niebezpieczeństw. Zostaje maskotką społeczności hippisowskiej, mierzy się z plamą ropy i jest świadkiem wodowania statku kosmicznego Apollo II na Oceanie Spokojnym.

Musi stawić czoło przeciwnym nurtom, przypływom i odpływom oraz upływającym latom, by odnaleźć Karolę, miłość swojego życia, którą utracił na plaży, gdzie się urodzili. Karola jest najpiękniejszym żółwiem morskim, jakiego Sammy kiedykolwiek widział. Jest jego oczkiem w głowie, powodem, dla którego żyje i bodźcem do dalszych działań. To niezmiernie zdeterminowana żółwiczka, która chce odkrywać świat na swój własny sposób, bez żadnych ograniczeń i nie martwi się o jutro.

W swej długiej podróży najlepszym kumplem Sammy'ego jest życzliwy i mądry Jasiek, pełniący jednocześnie rolę mentora naszego bohatera. To on otwiera mu oczy na otaczający go świat i opiekuje się nim przez pierwsze dziesięciolecie, gdy ten poznaje życie w wodzie. Razem widzą, jak źli ludzie krzywdzą planetę. Są jednak też i ludzie dobrzy, którzy ratują Sammy'ego. Mały żółw walczy z piraniami, ucieka przed drapieżnym ptakiem i poszukuje tajemniczego, ukrytego przejścia.

Pewnego dnia, przeżywszy wiele przygód, po pokonaniu licznych przeciwieństw losu, do Sammy'ego uśmiecha się szczęście ? odnajduje Karolę, która o nim nie zapomniała.

komentarze do: Żółwik Sammy

dodaj komentarz

Nazwa wyświetlana obok komentarza.
Adres e-mail nie będzie opublikowany!

UWAGA! Komentarze podlegają moderacji.