Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Informacje o nowych dodatkach oraz opinie i opisy dodatków, które są już w kioskach.

Moderator: Admin

Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez szalonydog » 28 lis 2012, o 17:15

Słuchajcie. Natknąłem się ostatnio na targowisku na same filmy z gazet. Gościu miał tylko filmy, a gazet nie posiadał. Czy taka sprzedaż jest dozwolona? Zawsze w gazetach widziałem napis "sprzedaż płyty bez gazety zabronione" czy jakoś tak. Powiedzcie mi jak to jest? Czy jest za to przewidziana jakaś kara?
szalonydog
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:49

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez milosz998 » 28 lis 2012, o 18:02

Zapewne jest to nielegalne, ale pomysł niezły :D Po co płacić za gazetkę, jak można kupić sam film. A że jest to łamanie prawa, to już sprawa sprzedającego. Nie boi się to sprzedaje, prosta sprawa. Były jakieś ciekawe filmy?
milosz998
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 00:01

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez mario » 28 lis 2012, o 21:50

Polecam przeczytać art. 51 prawa autorskiego i praw pokrewnych.

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-00-80-904
2.Po wprowadzeniu do obrotu, dalszy obrót egzemplarzami utworu nie narusza praw autorskich, z zastrzeżeniem przepisu art. 50 pkt 8 i 9.


Czyli jeśli kupie płytę z gazetą to później mogę sprzedać samą płytę.

Inna jest sprawa gdy ktoś sprzedaję płyty choć nigdy nie kupił gazety. Wie ktoś skąd Ci sprzedawcy biorę te płyty?
mario
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 16:41

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez Admin » 28 lis 2012, o 22:31

milosz998 napisał(a):Po co płacić za gazetkę, jak można kupić sam film. A że jest to łamanie prawa, to już sprawa sprzedającego.


Ale jakiego prawa to jest złamanie? To, że w gazecie napisano, że "do sprzedaży tylko z gazetą" nie stanowi źródła prawa. Pisać sobie mogą. Jeżeli legalnie kupiłeś, to masz prawo nawet rozdawać te płyty. Są Twoje. Tak samo sprzedawca. Ma z legalnego źródła, to może sprzedawać tę gazetę po każdej stronie osobno :)
Admin
Administrator
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 20:46

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez Krzysio » 28 lis 2012, o 22:55

Heh ciekawy biznes nie ma co :) Tylko kupować gazetki z filmem oglądać i sprzedawać :) Tylko ile też można sobie policzyć za taki film marne grosze... Ale zawsze coś.
Krzysio
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:42

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez Admin » 28 lis 2012, o 23:51

To jest interes tylko wtedy, gdy kupuje się gazety po przecenie, nieaktualne.
Admin
Administrator
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 20:46

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez szalonydog » 29 lis 2012, o 13:12

nie wiem skąd bierze te płyty, ale ceny były naprawdę różne. Średnio tak od 2 - 5 zł. Opakowanie tych płyt tak jak sama płyta stan idealny, nigdy nie odtwarzane. Prosto z gazetki ;)
szalonydog
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:49

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez przemgal » 29 lis 2012, o 13:20

nie słyszeliście o takiej sprzedaży? Na każdym targu w każdym mieście jest taka osoba co sprzedaje takie płyty. Jest to nielegalne tylko nie wiem dokładnie z jakiego art. (dowiem się). Kupują oni te płyty w hurtowniach lub pochodzą z kradzieży. Zawsze kiedy idzie policja czy straż wiejska po targu to te płyty sprzedawcy chowają.
przemgal
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 10:14

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez gazetomaniac » 5 sty 2013, o 21:27

Legalne czy nie ja też sprzedawałem paczki takich filmów na allegro. I szło, i nikt nie miał wątów.
Kupiłem, zapłaciłem, nie miałem co z tym potem robić a dużo tego było to odsprzedałem za grosze... Ja tu nic złego nie robię. Wszystko oryginał...
gazetomaniac
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 01:37

Re: Sprzedaż filmu z gazety bez gazety.

Postprzez Adra » 9 sty 2013, o 16:02

Ten napis na materiałach promocyjnych jest chyba związany z tym, że nie można ich wprowadzać do użytku bezpośrednio (np. w sklepach). Ale chyba nie ma problemu z odsprzedaniem tego komuś.
Adra
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 11:39

Następna strona

Powrót do Dodatki do gazet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron