Typer Euro 2016
niedziela / 03 lipca 2022
Dodatki do gazet na Facebooku

Gry: MDK 2 HD

archiwum
MDK 2 HD

Gazeta: CD-Action 2012/10
Dostępny: 2012-08-28 - 2012-09-24
Tytuł oryginalny: MDK 2 HD
Rok wydania: 2011
Cena: 16,99 zł

MDK 2 HD to odświeżony graficznie remake dynamicznej gry akcji będącej kontynuacją przeboju z 1997 roku. Pierwotną wersję MDK 2 stworzyło studio BioWare, które zastąpiło w roli producenta autorów części pierwszej, czyli zespół Shiny. Natomiast za stworzenie wersji HD odpowiada firma Overhaul Games.

Fabuła koncentruje się na zmaganiach ludzkości z rasą obcych najeźdźców znaną jako Streamriders, która pragnie zagarnąć Ziemię dla siebie. Historia opowiedziana jest z dużym przymrużeniem oka i oferuje masę humorystycznych momentów. Dużą zaletą scenariusza są komiczne dialogi pomiędzy ciągle dogryzającymi sobie trzema głównymi bohaterami.

W MDK 2 HD akcję obserwujemy zza pleców postaci. W przeciwieństwie do pierwszej części, w której sterowaliśmy jedynie Kurtem Hecticiem, tym razem gra oferuje możliwość pokierowania również dwoma innymi bohaterami. Pierwszym z nich jest doktor Hawkins. Nie posiada on żadnych umiejętności ofensywnych i jego poziomy mają postać gry przygodowej, w której do osiągnięcia sukcesu konieczne jest zmierzenie się z pomysłowymi problemami logicznymi. Te rozwiązujemy za pomocą wynalazków stworzonych poprzez połączenie kilku różnych przedmiotów. Drugą postacią jest pies Max. Posiada on sześć kończyn, a w czterech może dzierżyć broń. Jego poziomy koncentrują się głownie na czystej rozwałce. Ostatnim bohaterem jest znany z pierwowzoru Kurt Hectic, wyposażony w hełm z lunetą snajperską oraz plecak ze spadochronem pozwalającym mu szybować w powietrzu na krótkie dystanse. Mapy Kurta koncentrują się na zdejmowaniu celów z daleka oraz wykorzystywaniu jego olbrzymiej mobilności do przeprowadzania błyskawicznych ataków z zaskoczenia.

MDK 2 HD zawiera wszystkie elementy pierwowzoru. Zmianie nie uległy poziomy, fabuła ani mechanika zabawy. Potężny lifting spotkał natomiast oprawę graficzną. Wszystkie modele postaci i wrogów stworzono od podstaw, dzięki czemu są one teraz pełne detali. Nowe są również pokrywające świat tekstury, a stronę wizualną dodatkowo uatrakcyjniają napisane od zera systemy oświetlenia i efektów cząsteczkowych.

komentarze do: MDK 2 HD

dodaj komentarz

Nazwa wyświetlana obok komentarza.
Adres e-mail nie będzie opublikowany!

UWAGA! Komentarze podlegają moderacji.