Typer Euro 2016
sobota / 09 grudnia 2023
Dodatki do gazet na Facebooku

Film: Cuda wszechświata (4/4): Posłańcy

archiwum
Cuda wszechświata (4/4): Posłańcy

Kolekcja: Tajemniczy Kosmos 10
Dostępny: 2012-12-31 - 2013-01-04
Tytuł oryginalny: Wonders of the Universe (4/4)
Rok wydania: 2011
Cena: 24,99 zł

W ostatnim odcinku epickiej wędrówki profesora Briana Coxa przez wszechświat, udaje się on w podróż, od skamieniałości Burgess Shale do piasków najstarszej pustyni świata by ukazać jak światło jest kluczem do zrozumienia całego wszechświata w tym naszych najgłębszych korzeni.

By móc zrozumieć w jaki sposób światło staje się tym kluczem, najpierw musisz zrozumieć jego specyficzne właściwości. Brian zastanawia się jak właściwości światła, które nadają kolor pustynnym piaskom i widmu tęczy może prowadzić do głębokiej wiedzy na temat historii i ewolucji wszechświata.

Wreszcie, z niektórymi z najbardziej fascynującymi skamieniałościami na ziemi w ręku, Brian rozważa jak przez pozornie niejasny moment we wczesnej ewolucji historii życia wszystkie sekrety światła mogły pozostać ukryte. Bo chociaż wszechświat skąpany jest w świetle niosącym ze sobą nadzwyczajne ilości informacji o tym skąd pochodzimy, pozostałby niewidzialny bez kluczowego ewolucyjnego rozwoju, który pozwolił nam widzieć. Tylko ze względu na ten rozwój możemy dziś obserwować, opanować i rozważać niewiarygodne wspaniałości wszechświata który zamieszkujemy.

komentarze do: Cuda wszechświata (4/4): Posłańcy

dodaj komentarz

Nazwa wyświetlana obok komentarza.
Adres e-mail nie będzie opublikowany!

UWAGA! Komentarze podlegają moderacji.