Typer Euro 2016
niedziela / 03 lipca 2022
Dodatki do gazet na Facebooku

Gry: Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory PL

archiwum
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory PL

Gazeta: CD-Action 2012/09
Dostępny: 2012-07-31 - 2012-08-27
Rok wydania: 2005
Cena: 16,00 zł

Gra komputerowa, wydana w przez Ubisoft. Opowiada o przygodach Sama Fishera, tajnego agenta NSA. Sam jest jednym z agentów Splinter Cell.

W trybie Single player gracz wciera się w postać Sama. Tryb Cooperation polega na współpracy z drugim agentem. Trzeci tryb to Versus, w tym trybie gracz może zmierzyć się przez sieć jako szpieg shadownet lub jako najemnik argus pmc.

Twórcą muzyki do gry jest Amon Tobin i Jesper Kyd. Muzyka została wydana na płycie Chaos Theory - Splinter Cell 3 Soundtrack.

Akcję trzeciej części ?Splinter Cell? osadzono w niedalekiej przyszłości (w chwili wydania, teraz to już przeszłość). Mamy rok 2007. W Japonii zostaje utworzona specjalna organizacja informacyjna. Nie podoba się to wielu okolicznym państwom. Szef nowo powstałej organizacji wykorzystuje swoją pozycję do zaostrzenia kontaktów na linii Korea Północna-Japonia. Wybucha konflikt. Do akcji wkraczają Stany Zjednoczone, które go jednak tylko zaostrzają. Korea Północna przygotowuje się do ataku na swojego południowego sąsiada. W tym właśnie momencie do akcji wkracza Sam Fisher. Znaczącą rolę w trakcie gry odgrywają trzy postaci: japoński admirał, pewien tajemniczy haker oraz szef paramilitarnej organizacji informacyjnej. Pogodzenie ich interesów pozwoli zatrzymać eskalację działań wojennych.

Chaos Theory, jak i poprzednie gry z serii jest przedstawicielem wymierającego gatunku skradanek. W tej części zastosowano ponownie możliwość chowania się w cieniu (poziom naszej niezauważalności pokazuje specjalny wskaźnik na Opsacie) a także nowatorski system krycia naszych działań (np. kroków lub strzałów) w hałasie otoczenia- głośnej muzyce itp. Podczas gdy jesteśmy ukryci w cieniu i wrogowie nas nie wiedzą gdzie jesteśmy my możemy ich widzieć dzięki charakterystycznej dla serii noktowizji, termowizji oraz filtrowi elektromagnetycznemu, który pokazuje wszystkie działające urządzenia elektroniczne. Dzięki tym wszystkim gadżetom można ukończyć całą grę bez zabicia ani jednej osoby. Po każdej misji wyświetlane są statystyki z naszymi osiągnięciami.

komentarze do: Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory PL

dodaj komentarz

Nazwa wyświetlana obok komentarza.
Adres e-mail nie będzie opublikowany!

UWAGA! Komentarze podlegają moderacji.